Březen 2011

Is so

30. března 2011 v 16:56 | Kačí


Prosím Vás všechny, kdo si čtete můj blog, aby jste mi napsali. Připadám si jako by si ho nikdo nečetl :( A pak nemám vůbec chuť ho psát. :( Děkuju K.

Justin Bieber's PRAY

29. března 2011 v 21:33 | Kačí |  Songs
Dokonalá písnička. Vím, že moc lidí JB nemá ráda, ale on je ve skutečnosti fakt super kluk. Je to křesťan a jeho texty jsou na místě. Jsem do téhle písničky blázen a dostalo mě, když se líbila i Kristýnce, která JB nemá vůbec ráda. Ten text je prostě dokonalej. Jen si ji poslechněte a uvidíte. Text a překlad

Bulimia

29. března 2011 v 19:02 | Kačí |  Faith


Dneska jsem udělala rozhovor jednou mladou křesťankou, která spadla nečekaně do bulimie.. nechci vám tady popisovat jak náš rozhovor postupoval, ale chtěla bych vás povzbudit k tomu, aby jste se tomu obloukem vyhýbali. Vždycky vás k tomu může vést cokoliv a kdokoliv. Když vám někdo řekne, že jste tlustá (tlustý) hned vám spadne sebevědomí. "připadala jsem si odporná, při pohledu do zrcadla se mi spíš dělalo špatně z toho jak jsem tlustá a když už jsem nevydržela nejíst, tak jsem musela zvracet, abych to nějak schodila..." Ale může to začít i vaším vlastní pocitem. Já osobně tuto slečnu znám a nikdy by mě nenapadlo že je tak tlustá, že by musela po každém jídle zvracet. Bylo to děsné, jak mi to popisovala, protože nikdy jsem si nemyslela že by nějak moc shodit váhu musela!... až se mi chtělo brečet. Říkala jsem si, co si tak asi musela v hlavě promítat? "Že musím, jestli chci do léta zhubnout, tak už je to jediná možnost, takže i když se mi do toho nechce, tak prostě musím." Pamatuji si, že jsem se jí to tenkrát chtěla rozmluvit, snažila jsem se a vypadalo to že to dopadlo dobře, ale bylo to přesně jinak. Zvracela, zvracela. Dělala to tajně to je jasné, nikdy to nikomu neřekla až mě nedávno. "naši buď nebyli doma, nebo jsem měla puštěnou vodu v koupelně" Představte si to... jak sedíte nad tím záchodem a strkáte si prst do krku!!!! Bylo mi jí tak šíleně líto a hrozně jsem sama se zklamala! Ale jí to dělalo dobře "muselo to být muselo to být muselo to být muselo to být muselo to být teď mám pročištěnej žaludek a můžu jít v klidu dál" se jí honilo po samotném procesu! Cítila se líp a fit "cítíš staženej žaludek a připadáš si mnoheem lépe... nejsi ani trošku nafouknutá a spíš stažená prostě..." Jakou po tom měla náladu? "dobrou cítila jsem se lépe akorát samotnej proces je strašně nechutnej " Jsem strašná, že jsem jí z té krize nepomohla! "mě fakt pomohlo jenom to to někomu říct já nepotřebovala slyšet rady a poučky to je mi stejně k ničemu jsem jeden s těch lidí, který si věcma musí projít sám..." nejvíc jí však pomohl Bůh!!!! Od té doby má svůj vztah s Bohem pevnější, ale já vám chci říct jediné! Nedělejte to! Hrozně moc si zničíte organismus. Tohle všechno dělá ďábel, je to obrovská jáma do které nás shodí, aby nás s Bohem oddělil!! Nedělejte to! I když máte pár kilo navíc, nikdy neni tohle jediné řešení!!!! Je víc řešení a tohle je kromě sebevraždy to nejhorší!!!!! Modlete se! Neměňte se! Jste Boží a jste přesně takový jaké nás Bůh chtěl!!! Jsme jeho děti! Pomáhejte jiným lidem o kterých to víte! A když na to někdo pomyslí udělejte cokoliv aby do toho nespadl!!!!

Teresa

28. března 2011 v 16:17 | Kačí |  Myself


Dneska jsem si četla povzbuzení z našich křesťanských chat, které pořádá naše (i jiné) mládež. Chtělo se mi plakat, když jsem si přečetla povzubení od té nejúžasnější osoby.
Kačí...prohlížela sis to tady na tom světě někdy??? na světě je mraky a mraky, drahých až předražených věcí...ale ty, jsi ze všech nejdražší... na světě jsou miliardy a miliardy přenádherných věcí, ale ty jsi ze všech nejkrásnější... na tom obrovitánskym světě je i možná až moc milovaných věcí, ale ty jsi ze všeho nejmilovanější, na světě, je, a třeba ještě bude hromadu princezen, ale ta pravá a jedinečná, nejdražší a přenádherná, nejmilovanější, nejskvělejší princezna všech dob "Boží princezna"jsi ty. Zůstaň prosím, pořád tak skvělá a úžasná a Bohem obdařená princeznička, kvůli nikomu a ani ničemu se neměň. Jsi taková jakou Tě vytvořil Bůh a On tě tak stvořil, protože s Tebou má svůj velikej plán, napsal Ti divadelní hru ve které hraješ hlavní roli... prosím NIKDY nezapomeň na to, že žijeme pro Něho a skrze Něho... na tom prosím postav celý svůj život, mám tě nejvíc ráda, jsi přenádherná součást mého života... with Love TERKA <3

Pamatuji si, že když jsem si to dočetla, hrozně moc jsem se rozbrečela hodila přes sebe peřinu a utíkala s ní na hlavě do Terezčina pokoje. Rozmáchla jsem rukama a rozbila skleničku. Byl to pro mě tehdy tak silný zážitek, že doufám, že si ho budu pamatovat co nejdéle. Ale původně jsem vám chtěla říct, všem, klukům i holkám (ikdyž pochybuju, že si tenhle blog někdo čte), že všichni máme úkol, který musíme splnit a potom si nás Bůh zavolá k sobě. Všichni tady na téhle zemi hrajeme určitou a šíleně důležitou roli! Važte si vašeho života, neboť nic dražšího nedostanete. Nikdy.

Teenagers in 21century

25. března 2011 v 13:01 | Kačí |  Faith


Mladí lidé 21. století, o těch ani nechci mluvit. Chci spíše mluvit to teenageřech křesťanech. Znám mnoho a mnoho mladých teenagerů říkajících si křesťané, to by také mělo být o křesťanky normální. Ale chtěla jsem zmínit to, že hodně z nich se tak vůbec nechová, znám takové případy a nebudu je tady zmiňovat, ale mrzí mě to. Proto tomu věnuju čas a chtěla bych je odradit od toho co dělají. Co vůbec dělají? O čem to mluvím? Mno chtějí zapadnout do svých, často nekřesťanských part a začnou kouřit, pít alkohol a mnohdy dělají horší věci, ale potom se může stát ta nejhorší. Zapřou Boha! Ani si nedokážeme představit jak to musí bolet! Je potřeba, abychom dali Bohu celé své srdce a mysl, potom nás od toho ochrání. Musíme si Boha postavit na první místo, před všechno co tak milujeme, i před lidi, které milujeme. Měli bychom Mu věřit, když nám radí. Milovat Ho, protože nebyl neni a nebude nikdo lepší než je on. A někdo takovýhle nás milue! To je úžasné!!! Miluje zrovna vás ten nejúžasnější! Hledejte nejprve Boží království a to ostatní vám bude přidáno. Velmi málo si uvědomuji co mám. Neuvědomuji si ten optimismus, kterým nám Bůh do každého dne dává. To pochopení, které s námi sdílí. A tu oběť, kterou za nás položil. To všechno, protože nás miluje! Neuvědomujeme si ani z daleka, že tohle by pro nás nikdo neudělal. Jednou jsem četla knížku v které jsem četla knížku, u které jsem si uvědomila, co pro nás Bůh trpí. A to v knížce "S nikým nechodím a nejsem cvok", ta knížka mě tak zasáhla, spíše sen, který tam Joshua popisuje (pokud tu knížku máte str 75 dole, pokud ne, čtěte dál)

Weekend with my friends

24. března 2011 v 22:35 | Kačí |  Faith


Jednou, když jsem byla o víkendu se svými přáteli, uvědomila jsem si, že znát Boha je mnohem víc než cítit, že s tebou vždycky někdo je, ale vědět, že tě šíleně miluje. Neříkám, že jsem si to neuvědomila už dřív, ale nikdy jsem to necítila tak silně. Od mých přátel se jeho láska odrážela, skrze ně ti říká, že šílí po tvém srdci. Proniká do tvé mysli každým jejich úsměvem. Je to nádherné vidět, že při vás někdo je, někdo komu můžete říct naprosto všechno. Když si prohlédnu mé nejlepší kamarádky, uvědomím si v okamžiku, že na nich je jejich víra vidět. Usmívají se den ode dne a dělají radost ostatním. That's so amazing! Stojím s otevřenou pusou, když si s někdou z nich začnu povídat o Bohu. Ani moc nemusí mluvit a já vím, co přesně mi chtějí říct.. Hrozně moc mi pomáhají. Tímto vám chci, říct, že přátelé v Kristu jsou nejlepší přátelé. Přátelé na celý život.

God

24. března 2011 v 22:11 | Kačí |  Faith


Jestli je Bůh to, co chceš, potom nemůže nikdy stát na 2 místě. Vždy bude přicházet jako první. Přijde jako tvůj rádce. Přijde jako tvůj jediný přítel. Každý z nás je součástí Boha. Bůh je jako oceán, každá kapka oceánu je malý Bůh, který je část Boha. Každý z nás má v sobě Boha. Po většinu času Bůh uvnitř nás tvrdě spí. Když se však modlíme, náš Bůh vychází do popředí. Duše v nás má úplné a neoddělitelné spojení s Absolutním Bohem. Bůh je to největší co uvnitř nás je. Je to ta nejdokonalejší část našeho těla. Bůh je nekonečný. Je nejen zdrojem, ale Duchem našeho života. Láska k Bohu nás nic nikdy nestála, ale je velmi cenná. Naše mysl zná tuto pravdu. Naše duše ji stělesňuje. Potřebujeme Boha, aby naše vědomí pozvedl do nejvýš. Bůh potřebuje nás, aby skrze nás ukázal co dokáže. Bůh je veškerou Láskou. Bůh je veškerým Světlem. Bůh je veškerou Krásou. Bůh je vším Pravdou i Mírem a to v nekonečné míře. Má podobu je i bez podoby, zažijeteli Boha jako Lásku, potom řeknete, že Bůh je Láska. Bůh je skutečně vším.

Faith

23. března 2011 v 17:35 | Kačí |  Faith


V našem boji pro nástrahám hledáme někoho o koho se budeme moct opřít, u někoho u koho budeme mít útočiště před tíhou, která má v plánu nás zavalit. Určitě bychom měli být maximálně vytrvalí ve zkouškách a mít naději na šťastnný konec. A to není možné, když nemáme pevnou důvěru.
Bůh zakazuje plodu poznání a tím nám říká, abychom při rozeznávání dobra od zla, měli spoléhat na Boha. Věřit Bohu znamená zvolit důvěru v Boha na místo sebedůvěry, volit mezi dvěmi druhy moudrosti. Když důvěřujeme Boží všemohoucnosti, nemusíme se bát žádného stvoření-naopak nám je svěřen celý svět a on je jeho pánem (Genesis 1,28).
Důvěra a pokora jsou neoddělitelné. V modlitbách se objevují společně. Když stojíme tváří v tvář bezmoci, složíme veškerou svou naději v Boha. Ježíš přemohl zlo důvěrou a láskou a od té doby k sobě přitahuje lidi ve, kterých vzbuzuje důvěru a jistotu.
Kačí ;)

Friend

23. března 2011 v 17:17 | Kačí |  Faith


Věrný přítel je k nezaplacení, protože je věrný vždy. Přítel miluje za všech okolností (přísloví 15,17). Nezáleží na tom jak člověk vypadá, ale důležitější je, že vás miluje! Často se ptáme,proč mají bohatí tolik přátel, zatímco chudí, nemocní a tiší tak málo? (Přísloví 14,20; Žalm 88,19; Job 19,19). Proč lidé, kterým jsme toho dali tolik na nás stáhnou ruku a zvednou hlas? (Žalm 41,10). Já sama se na to ptám velmi často, ale nemohu najít odpověď! Ale bolesti, které kvůli bolesti máme, nás učí, abychom byli opatrní při výběru přátel. Dokonce i upřímné přátelství může zklamat (Job 6, 15-30)a ubližovat nám. Ale pamatujte si, že přátelství dozrává časem-nové víno, nový přítel. Až zestárne, budeš ho pít s radostí. Ale opravdu nejlepším vzorem a pramenem přátelství je vztah, který navazuje s člověkem Bůh.
Mějte se rádi, Kačí

1 Corinthians 5,6

23. března 2011 v 16:58 | Kačí |  1 Corinthians


1. Korintským 5

Pavel nám říká jací jsme, že mezi námi je něco, co nás nedělá dobré. Podvádíme a ještě se s tím chlubíme. Prý bychom měli vyloučit ty, co nás podvádějí. Bůh je od nás tělem daleko, ale v duši je s námi a rozhoduje se stejně jako by tu byl vedle nás. Až se všichni shromáždíme v jeho jménu bude s námi on i jeho moc. "A tehdy toho dotyčného vydejte satanovi k záhubě těla, aby byl jeho duch spasen". Není správné se chlubit. Pavel nás navádí k odevzdání toho špatného satanovi a žít znovu. Říká také, abychom se nestýkali s lidmi, kteří si říkají bratři, přitom jsou smilníci, modláři, pomluvači, lakomci, opilci a měli bychom je na dobro vyloučit.

1. Korintským 6

Když s někým máme spor, odsuzujeme se před ostatními lidmi, ale měli bychom před svatými. Svatí budou náš svět soudit. Necháváme soudit lidi, kteří v církvi nic neznamenají. Měli bychom trpět škodu a nevyvolávat zbytečné konflikty! My místo toho škodíme a ubližujeme. Když budeme nespravedliví, nemůžeme do Božího království. Někteří z nás už se staly nespravedlivými, opilci, modláři, ba i dalšími, ale jsme zbaveni nečistoty a ospravedlněni jménem Pána Ježíše Krista a Duchem našeho Boha. Naše tělo patří pánu a Pán našemu tělu. Spojme se s Pánem a buďme jeden Duch. Utíkejme před smilstvem. Nepatříme sami sobě, jsme draze vykoupeni Bohem, jeho krví. Vzdávejte čest svým tělem Bohu.

Zpět | Go Home


1 Corinthians

22. března 2011 v 22:12 | Kačí

| 1-2 | 3-4 | 5-6 | 7-8| 9-10 | 11-12 | 13-14-15 |1 Corinthians 3,4

22. března 2011 v 22:02 | Kačí |  1 Corinthians


1. Korintským 3

Když se vytahujeme, chováme se jako nekřesťané. Pavel určoval, kdo povede lid k víře, Appolos to plnil avšak Bůh je ten v koho věříme. Ježíš je ten na kom bychom měli stavět život, na našem životě se potom otiskne, jak jsme se snažili stavět. Vyzkouší si nás v onen den, vloží nám obrovskou zkoušku naší víry a ukáže se naše stavba. Když naše stavba života zůstane po ohni stát, odplata nás nemine. Jestliže ale nezvládneme zkouškou a naše stavba shoří, přežijeme, ale budeme popálení. Všichni jsme důležití, protože v nás přebývá Náš Pán, když někdo ničí nás, zničí ho Bůh. On nás chrání před popálením.

1. Korintským 4

Musíme být věrní v Boha . Nesuďme ostatní a nehleďme na úsudky ostatních. Neposlouchejte je. Nikdo se kvůli nikomu nepovyšujte na druhého. Nechlubte se. Pavel si myslí, že jim, apoštolům, dává Bůh nejméně důležité místo. My dostaneme vše avšak oni nic. A tím nám chce říct, abychom měli dostatek ze všeho i když toho moc nemáme. Cenili si všeho. Když se někdo povyšuje uvnitř je štěňátko, které je úplně bezmocné.

Zpět | Go Home


1 Corinthians 1,2

22. března 2011 v 21:48 | Kačí |  1 Corinthians


1. Korintským 1

Bůh nám toho dává mnohem více, než si zasloužíme a nám to nestačí, chtěli bychom více. On nám dává možnost, abychom poznali Ježíše. Neměli bychom vyvolávat hádky, ale měli bychom mít stejné záměry a podobné cíle. Abychom říkali, že jsme Krista, neboť on za nás položil život. Poté srovnává Pavel bratry v Kristu s nekřesťany. Bůh udělal někoho kdo není dokonalý, abychom se před Bohem nechlubili. Řešíme lidi pohledem a to bychom neměli, máme na jiné názory ikdyž je neznáme. On nás miluje takový jací jsme tak nač řešit ostatní.

1. Korintským 2


Pavlovo úmyslem bylo za námy přijít ve slabosti. Aby poznal mezi námi Ježíše. Nechtěl, abychom zakládali víru na naší moudrosti, ale na moci kterou má Bůh. Říká, že se mezi dospělými mluví o moudrosti, ale ne však o naší moudrosti, ale o té Boží. O té, o které nikdo nevěděl, kdyby věděli jaký Bůh je mourý, neumřel by za nás na kříži. Bůh nám skvěle rozumí, neboť je náš duch a nikdo nám nemůže rozumět více než on. Nepřijali jsme ducha našeho světa, ale Božího Ducha, abychom věděli, čím nás chce Bůh obdarovat. Člověk, který nevěří v Boha, nepřijímá věci od Ducha z Boha, protože mu křesťanství přijde jako blbost. My, křesťané rozumíme, víme co nám říká. I když ostatní ne.

Zpět | Go Home


Kdo jsem?

22. března 2011 v 21:39 | Kačí |  Myself

Kdo jsem?

  • Jsem mladá 15 letá trhlá holka z Chomutova, která miluje Boha. Dříve jsem se hrozně moc zajímala o to co si o mě kdo myslí. Snažila jsem se všem vyhovět, ale dnes jsem poznala, že takhle to být nemá. Člověk by si měl stát za svým a všem říct svůj názor za každé situace a o to přesně se snažím.

Proč mám blog?

  • Blog jsem si založila, protože bych se chtěla stát příkladem pro mladé teenagery, věřící v Boha. Chtěla jsem založit takovou tu stránku, kam se bude každý vracet a hledat co ho zajímá. Tuhle stránku jsem jednu dobu hrozně moc postrádala a nenašla. Nejsem žádný profesionál, jsem obyčejná holka, která, jak už jsem řekla, věří v Boha a chce ke křesťanství vést i ostatní. Nečekejte tedy nic úžasného, co vám změní život. Ikdyž bych to tak jednou chtěla.

Kačí

Další otázky na mě pište do komentářů.

My dream // Můj sen

19. března 2011 v 23:04 | Kate |  Faith

My dream // Můj sen


Byla hrozně moc dlouhá doba, během které jsem se šíleně trápila a nebyla noc, kterou jsem neprobrečela. Připadala jsem si, že jsem se na hrozně moc velkou vzdálenost odešla od Boha. Moc jsem se toho všeho bála, ale jednou se mi zdál sen. "Někdo mě unesl a zavřel mě v ošklivé místnosti. Utelkla jsem a toulala jsem se po městě. Potkala jsem kluka, který mě chytl okolo pasu a společně jsme utíkali." Hej, nikdy si sny nepamatuji, ale tenhle ano! Říkám si to musí něco znamenat, Bůh mi chce něco říct. Svůj sen jsem řekla své kamarádcee a ta mi řekla, že mi Bůh chce říct přesně tohle "ďábel mě unesl a uzavřel mě do místnosti špatných myšlenek, trápení a pláče, ale utelka jsem mu a potkala jsem Boha. Chytl mě okolo pasu a společně jsme mu utíkali." Říkám si, hej to přesně sedí! Hrozně moc jsem chtěla utéct tomuto špatnému období, občas se mi to povedlo, ale nešla jsem ruku v ruce s Bohem, takže si mě ďábel zase našel. Chyťte Boha a on vás ochrání! Tímto vám chci říct, aby jste přemýšleli o svých snech, protože vám může Bůh něco sdělovat. Stejně jako mě svůj plán, jak démonovi utéct.