Faith

Preacher

10. května 2011 v 18:16 | Kačí
Chtěla bych Vás seznámit s jedním dost zajímavým veršem. Je z Kazatele a je to přesně tenhle:
Lepší je dobré jméno, než nejlepší olej.
den smrti je lepší než den narození (Kazatel 7,1)
Řekněte mi, jak to chápete vy? Já jsem si nejdříve nebyla úplně jistá jak to chápat a pak jsem na něco málo přišla.. Takže, takhle to chápu já.

Vždycky je lepší, když máš dobré jméno, když o tobě lidé mluví hezky.. Koukají na to jaký doopravdy jsi, neposuzují tě podle toho jak vypadáš nebo jak na ně působíš. Stejně k tomu jde přirovnání Lepší chudý poctivý, než bohatý zloděj. A tak to přesně je. Když je někdo poctivý a aj chudý, tak je to mnohem lepší než, kdyby byl úžasný, bohatý, ale nic z toho co má mu vlastně nepatří.. Proč je den smrti lepší, než den narození? Protože, když umřeme, tak jdeme do nebe za naším Tatínkem.. Také se to podle mě dá vzít tak, že v den smrti jsou všichni smutní a nešťastní. Když za nima přijdete a začnete jim svědčit a evangelizovat jim, spíš uvěří než Ti, kteří jsou šťastní, protože se jim narodil brouček.. Jsou šťastní a nic dalšího nepotřebují, proto, když jim budete svědčit řeknou si "Bůh asi není ne? Když jsme šťastní aj bez něj".. Co já znám, tak hodně lidí uvěřilo, protože byli na dně a přišel k nim přítel a řekl jim "Bůh Tě miluje". Jednou mi někdo říkal, že někdo dokonce evangelizoval na pohřbu své maminky a tím obrátil dost lidí ;)) Kč

A Father's Amazing Love

8. května 2011 v 15:30 | Kačí

Freedom. Deliverance

7. května 2011 v 20:52 | Kačí


Bůh nás osvobodil, abychom byli svobodní na vždycky. Každý z nás je povolán k tomu, aby byl jak jinak než svobodný. 2. Korintským 3,17 (Pán je Duch a kde je Pánův Duch, tam je svoboda). Jak se píše v knize Jana 8,32 "Poznáte pravdu a pravda vás osvobodí". Tak to přesně je, pravá svoboda spočívá ve víře. A také píše Jan v 8,36 "Když vás Syn vysvobodí, budete opravdu svobodní". Bůh nás vysvobodil a my jsme svobodní!! (Stále to opakuji, ale je to Boží zásluha! Thank you GOD!) A to je HAFO super! Ke spáse je zapotřebí milost Boží a svobodná poslušnost. Každý křesťan dělá tuto zkušenost ve svém životě. Já nemůžu z toho, jak si nás Bůh dokáže získat, nenásilně nás přisunout k sobě. Je ÚŽASNÝ! Ježíš přeci přišel těm kdo byli zajatí oznámit VYSVOBOZENÍ a vrátit svobodu utlačovaným.
Bez pochyby KAŽDÝ z nás touží po skutečné svobodě. Ale kdo ví, co je to přesně svoboda? Bible nám nedává přesnou definici slova SVOBODA. Já beru svobodu jako něco zcela důležitého pro život každého z nás. Mít svobodu rozhodnout se jestli Boha přijmeme do našeho života a jestli vytrváme na té cestě životem. Jestli mu odevzdám všechno. Je přeci důležité, aby nás k víře NIKDO nenutil, neboť nám dal Bůh svobodu aj v tom rozhodnout se pro něj. Svobodu beru jako svobodné rozhodování nad vším co dělám a Bůh chce, abychom jí nezneužívali proti jeho jménu.
Chtěla jsem mluvit aj o vysvobození. Bůh nás přeci neustále vysvobozuje od našich hříchů, které Ďábel staví mezi nás. Stejně tak SMRT. Ďábel chce, abychom se smrti báli, ale MY křesťané se jí bát NEMUSÍME! Protože Bůh smrt porazil a po smrti si nás odvede k sobě, do ráje. SMRT je Bohem PORAŽENA!!! Bůh je úžasný.
KČ. ;)

Yes I am a Christian

4. dubna 2011 v 19:56 | Kačí


Váš názor na mojí víru je mi naprosto putna.. JE to něco v co jsem vždycky věřila a v co budu věřit dál.. pomluva nepomluva..! Pomlouvejte si jak chcete! Koukejte si na mě jak chcete! Já nepřestanu. Vždycky je tu semnou i přes to jak se chovám. Mám s ním obrovské pouto, o kterém nemůžete vědět, když v Boha nevěříte.. A jestli vás baví urážet někoho kdo má v něco víru, dělejte si to dál, ale moc daleko s tím nedojdete. Neodsuzuju já vás proto že vy nejste křesťani tak si své názory nechte pro sebe a radši se bavte o tom co je důležité. Ano, já jsem křesťan.

Task number 1 Be yourself

4. dubna 2011 v 16:20 | Kačí


"Ty oči, blee! Vidíš ty stehna? Strašné! A ty pihy? Ouč!" Není jediný den, který by jsem si tohle neřekla.. :(( Všem to sice leze na nervy, ale já s tím nic nedokážu udělat... :(( Ale jednou mi jedná velice moudrá žena řekla, že sama sobě se nemůžu nikdy líbit, dokud nepřijmu sama sebe.. S každou pihou a s každou věcí která se mi na sobě nelíbí.
Každé ráno, když se kouknu do zrcadla div nepláču, nebo to zrcadlo nerozbiju :( Nekonečné odsuzování sebe sama mě užírá. I kdybych změnila vlasy, zhubla nebo se nechala předělat bez přijmutí sebe sama mi to bude na nic. Nikdy se sama sobě nemůžu líbit. Říkáš si "hm, nějaká chytrá ne?" ale zaručuji vám, že je to pravda. Mám se sebou šílené problémy a je to tím, že jsem si nikdy nedokázala říct "jooo, jseš vážně kočka!". Lidé mi to můžou říkat každý den, ale já jím nevěřím, myslím si své ikdyby to do mě hustili furt!.. Musím si na to přijít sama :( Rozhodně, ale podpora neuškodí a jen potěší ji slyšet. První krok jak k tomu dojít je, si každé ráno říct před zrcadlem a říct si "jsem krásná, mám krásné oči, fakt skvělej zadek" a to i přes to, že si to nemyslíte! Není na to přesný recept, ale takhle to začínám já. Upřímně "závidím" všem, kteří si dokážou říct, že jsou krásné! Všechny jsme krásné! (kromě mě!) Myslete na to, den co den, kilčo sem kilčo tam! No a co? Nepodceňujte se, nebojte se koukat do zrcadla, jako to mám já! O tom to přece není! Život není o trápení, ale měli bychom si ho užívat na plno!!!! Nejsem odborník na radění, ale to, co mi ta moudrá žena řekla je vážně pravda, myslete si na to a přijměte sama sebe!!! Všechny z nás do jedné jsme Božím obrazem, tímpádem tím nejkrásnějším! Milujte své tělo, je od Boha!

Bulimia

29. března 2011 v 19:02 | Kačí


Dneska jsem udělala rozhovor jednou mladou křesťankou, která spadla nečekaně do bulimie.. nechci vám tady popisovat jak náš rozhovor postupoval, ale chtěla bych vás povzbudit k tomu, aby jste se tomu obloukem vyhýbali. Vždycky vás k tomu může vést cokoliv a kdokoliv. Když vám někdo řekne, že jste tlustá (tlustý) hned vám spadne sebevědomí. "připadala jsem si odporná, při pohledu do zrcadla se mi spíš dělalo špatně z toho jak jsem tlustá a když už jsem nevydržela nejíst, tak jsem musela zvracet, abych to nějak schodila..." Ale může to začít i vaším vlastní pocitem. Já osobně tuto slečnu znám a nikdy by mě nenapadlo že je tak tlustá, že by musela po každém jídle zvracet. Bylo to děsné, jak mi to popisovala, protože nikdy jsem si nemyslela že by nějak moc shodit váhu musela!... až se mi chtělo brečet. Říkala jsem si, co si tak asi musela v hlavě promítat? "Že musím, jestli chci do léta zhubnout, tak už je to jediná možnost, takže i když se mi do toho nechce, tak prostě musím." Pamatuji si, že jsem se jí to tenkrát chtěla rozmluvit, snažila jsem se a vypadalo to že to dopadlo dobře, ale bylo to přesně jinak. Zvracela, zvracela. Dělala to tajně to je jasné, nikdy to nikomu neřekla až mě nedávno. "naši buď nebyli doma, nebo jsem měla puštěnou vodu v koupelně" Představte si to... jak sedíte nad tím záchodem a strkáte si prst do krku!!!! Bylo mi jí tak šíleně líto a hrozně jsem sama se zklamala! Ale jí to dělalo dobře "muselo to být muselo to být muselo to být muselo to být muselo to být teď mám pročištěnej žaludek a můžu jít v klidu dál" se jí honilo po samotném procesu! Cítila se líp a fit "cítíš staženej žaludek a připadáš si mnoheem lépe... nejsi ani trošku nafouknutá a spíš stažená prostě..." Jakou po tom měla náladu? "dobrou cítila jsem se lépe akorát samotnej proces je strašně nechutnej " Jsem strašná, že jsem jí z té krize nepomohla! "mě fakt pomohlo jenom to to někomu říct já nepotřebovala slyšet rady a poučky to je mi stejně k ničemu jsem jeden s těch lidí, který si věcma musí projít sám..." nejvíc jí však pomohl Bůh!!!! Od té doby má svůj vztah s Bohem pevnější, ale já vám chci říct jediné! Nedělejte to! Hrozně moc si zničíte organismus. Tohle všechno dělá ďábel, je to obrovská jáma do které nás shodí, aby nás s Bohem oddělil!! Nedělejte to! I když máte pár kilo navíc, nikdy neni tohle jediné řešení!!!! Je víc řešení a tohle je kromě sebevraždy to nejhorší!!!!! Modlete se! Neměňte se! Jste Boží a jste přesně takový jaké nás Bůh chtěl!!! Jsme jeho děti! Pomáhejte jiným lidem o kterých to víte! A když na to někdo pomyslí udělejte cokoliv aby do toho nespadl!!!!

Teenagers in 21century

25. března 2011 v 13:01 | Kačí


Mladí lidé 21. století, o těch ani nechci mluvit. Chci spíše mluvit to teenageřech křesťanech. Znám mnoho a mnoho mladých teenagerů říkajících si křesťané, to by také mělo být o křesťanky normální. Ale chtěla jsem zmínit to, že hodně z nich se tak vůbec nechová, znám takové případy a nebudu je tady zmiňovat, ale mrzí mě to. Proto tomu věnuju čas a chtěla bych je odradit od toho co dělají. Co vůbec dělají? O čem to mluvím? Mno chtějí zapadnout do svých, často nekřesťanských part a začnou kouřit, pít alkohol a mnohdy dělají horší věci, ale potom se může stát ta nejhorší. Zapřou Boha! Ani si nedokážeme představit jak to musí bolet! Je potřeba, abychom dali Bohu celé své srdce a mysl, potom nás od toho ochrání. Musíme si Boha postavit na první místo, před všechno co tak milujeme, i před lidi, které milujeme. Měli bychom Mu věřit, když nám radí. Milovat Ho, protože nebyl neni a nebude nikdo lepší než je on. A někdo takovýhle nás milue! To je úžasné!!! Miluje zrovna vás ten nejúžasnější! Hledejte nejprve Boží království a to ostatní vám bude přidáno. Velmi málo si uvědomuji co mám. Neuvědomuji si ten optimismus, kterým nám Bůh do každého dne dává. To pochopení, které s námi sdílí. A tu oběť, kterou za nás položil. To všechno, protože nás miluje! Neuvědomujeme si ani z daleka, že tohle by pro nás nikdo neudělal. Jednou jsem četla knížku v které jsem četla knížku, u které jsem si uvědomila, co pro nás Bůh trpí. A to v knížce "S nikým nechodím a nejsem cvok", ta knížka mě tak zasáhla, spíše sen, který tam Joshua popisuje (pokud tu knížku máte str 75 dole, pokud ne, čtěte dál)

Weekend with my friends

24. března 2011 v 22:35 | Kačí


Jednou, když jsem byla o víkendu se svými přáteli, uvědomila jsem si, že znát Boha je mnohem víc než cítit, že s tebou vždycky někdo je, ale vědět, že tě šíleně miluje. Neříkám, že jsem si to neuvědomila už dřív, ale nikdy jsem to necítila tak silně. Od mých přátel se jeho láska odrážela, skrze ně ti říká, že šílí po tvém srdci. Proniká do tvé mysli každým jejich úsměvem. Je to nádherné vidět, že při vás někdo je, někdo komu můžete říct naprosto všechno. Když si prohlédnu mé nejlepší kamarádky, uvědomím si v okamžiku, že na nich je jejich víra vidět. Usmívají se den ode dne a dělají radost ostatním. That's so amazing! Stojím s otevřenou pusou, když si s někdou z nich začnu povídat o Bohu. Ani moc nemusí mluvit a já vím, co přesně mi chtějí říct.. Hrozně moc mi pomáhají. Tímto vám chci, říct, že přátelé v Kristu jsou nejlepší přátelé. Přátelé na celý život.

God

24. března 2011 v 22:11 | Kačí


Jestli je Bůh to, co chceš, potom nemůže nikdy stát na 2 místě. Vždy bude přicházet jako první. Přijde jako tvůj rádce. Přijde jako tvůj jediný přítel. Každý z nás je součástí Boha. Bůh je jako oceán, každá kapka oceánu je malý Bůh, který je část Boha. Každý z nás má v sobě Boha. Po většinu času Bůh uvnitř nás tvrdě spí. Když se však modlíme, náš Bůh vychází do popředí. Duše v nás má úplné a neoddělitelné spojení s Absolutním Bohem. Bůh je to největší co uvnitř nás je. Je to ta nejdokonalejší část našeho těla. Bůh je nekonečný. Je nejen zdrojem, ale Duchem našeho života. Láska k Bohu nás nic nikdy nestála, ale je velmi cenná. Naše mysl zná tuto pravdu. Naše duše ji stělesňuje. Potřebujeme Boha, aby naše vědomí pozvedl do nejvýš. Bůh potřebuje nás, aby skrze nás ukázal co dokáže. Bůh je veškerou Láskou. Bůh je veškerým Světlem. Bůh je veškerou Krásou. Bůh je vším Pravdou i Mírem a to v nekonečné míře. Má podobu je i bez podoby, zažijeteli Boha jako Lásku, potom řeknete, že Bůh je Láska. Bůh je skutečně vším.

Faith

23. března 2011 v 17:35 | Kačí


V našem boji pro nástrahám hledáme někoho o koho se budeme moct opřít, u někoho u koho budeme mít útočiště před tíhou, která má v plánu nás zavalit. Určitě bychom měli být maximálně vytrvalí ve zkouškách a mít naději na šťastnný konec. A to není možné, když nemáme pevnou důvěru.
Bůh zakazuje plodu poznání a tím nám říká, abychom při rozeznávání dobra od zla, měli spoléhat na Boha. Věřit Bohu znamená zvolit důvěru v Boha na místo sebedůvěry, volit mezi dvěmi druhy moudrosti. Když důvěřujeme Boží všemohoucnosti, nemusíme se bát žádného stvoření-naopak nám je svěřen celý svět a on je jeho pánem (Genesis 1,28).
Důvěra a pokora jsou neoddělitelné. V modlitbách se objevují společně. Když stojíme tváří v tvář bezmoci, složíme veškerou svou naději v Boha. Ježíš přemohl zlo důvěrou a láskou a od té doby k sobě přitahuje lidi ve, kterých vzbuzuje důvěru a jistotu.
Kačí ;)

Friend

23. března 2011 v 17:17 | Kačí


Věrný přítel je k nezaplacení, protože je věrný vždy. Přítel miluje za všech okolností (přísloví 15,17). Nezáleží na tom jak člověk vypadá, ale důležitější je, že vás miluje! Často se ptáme,proč mají bohatí tolik přátel, zatímco chudí, nemocní a tiší tak málo? (Přísloví 14,20; Žalm 88,19; Job 19,19). Proč lidé, kterým jsme toho dali tolik na nás stáhnou ruku a zvednou hlas? (Žalm 41,10). Já sama se na to ptám velmi často, ale nemohu najít odpověď! Ale bolesti, které kvůli bolesti máme, nás učí, abychom byli opatrní při výběru přátel. Dokonce i upřímné přátelství může zklamat (Job 6, 15-30)a ubližovat nám. Ale pamatujte si, že přátelství dozrává časem-nové víno, nový přítel. Až zestárne, budeš ho pít s radostí. Ale opravdu nejlepším vzorem a pramenem přátelství je vztah, který navazuje s člověkem Bůh.
Mějte se rádi, Kačí

My dream // Můj sen

19. března 2011 v 23:04 | Kate

My dream // Můj sen


Byla hrozně moc dlouhá doba, během které jsem se šíleně trápila a nebyla noc, kterou jsem neprobrečela. Připadala jsem si, že jsem se na hrozně moc velkou vzdálenost odešla od Boha. Moc jsem se toho všeho bála, ale jednou se mi zdál sen. "Někdo mě unesl a zavřel mě v ošklivé místnosti. Utelkla jsem a toulala jsem se po městě. Potkala jsem kluka, který mě chytl okolo pasu a společně jsme utíkali." Hej, nikdy si sny nepamatuji, ale tenhle ano! Říkám si to musí něco znamenat, Bůh mi chce něco říct. Svůj sen jsem řekla své kamarádcee a ta mi řekla, že mi Bůh chce říct přesně tohle "ďábel mě unesl a uzavřel mě do místnosti špatných myšlenek, trápení a pláče, ale utelka jsem mu a potkala jsem Boha. Chytl mě okolo pasu a společně jsme mu utíkali." Říkám si, hej to přesně sedí! Hrozně moc jsem chtěla utéct tomuto špatnému období, občas se mi to povedlo, ale nešla jsem ruku v ruce s Bohem, takže si mě ďábel zase našel. Chyťte Boha a on vás ochrání! Tímto vám chci říct, aby jste přemýšleli o svých snech, protože vám může Bůh něco sdělovat. Stejně jako mě svůj plán, jak démonovi utéct.
 
 

Reklama